Find us Twitter Facebook page

Ansons demonstrē atzīstamu sniegumu smagajā "Rutland - Melton" klasikā

25-04-2018, 12:23

Komandas "Rīga" riteņbraucējs Kristers Ansons izcēlies ar atzīstamu sniegumu vienās no Lielbritānijas prestižākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām - "Rutland Melton". Mūsu sportists izcēlās ar aktīvu sniegumu, finišējot 44. vietā.

“Rutland – Melton” klasika (UCI 2.2 kategorija) ir vienas no prestižākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām Lielbritānijā. Tā izceļas ar daudziem dažāda platuma un garuma grants ceļa posmiem. Šajā gadā dalībniekus no dažādu valstu kontinentālajām komandām un valstu nacionālajām vienībām sagaidīja 178 kilometru gara distance.

Dalībnieku vidū bija kopumā septiņi Latvijas šosejas riteņbraucēji – Emīls Liepiņš (“One Pro cycling”), Andris Vosekalns (“Hengxiang Cycling team”), Deins Kaņepējs (“Vitus Pro cycling”), Māris Bogdanovičs (“Amore & Vita Prodir”), kā arī Ēriks Toms Gavars, Kristers Ansons un Kristaps Pelčers (visi “Rīga”).

Distances laikā nokomplektējās desmit riteņbraucēju liels atrāviens, kamēr Emīls Liepiņš atradās lielās grupas priekšā. Turpinājumā Liepiņš spēja sadalīt peletonu, izveidojot nelielu sekotāju grupiņu, kas centās panākt līderus. Tuvojoties finišam, no līderu desmitnieka atkrita seši sportisti, kamēr no sekotāju grupas atrāvās trīs braucēji. Ņemot vērā, ka priekšā atradās komandas biedrs, “One Pro” Latvijas riteņbraucējs par katru cenu necentās uzņemties ķērāja lomu. 

Jāpiebilst, ka distances laikā Emīlam, gan arī citiem Latvijas riteņbraucējiem nācās vairākkārt saskarties ar velosipēda riepas plīsumiem, kas gan grants sektoros nebija retums. Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās “Wiggins” komandas britu sportists Gabriels Kuleighs, kurš aizraujošā finiša spurtā par vienu sekundi pārspēja Liepiņa komandas biedru Karolu Domagalski. Uzvarētāja laiks trasē bija 4 stundas 56 minūtes un 26 sekundes.

Emīls Liepiņš finišēja cienījamajā astotajā vietā, 1 minūti un 10 sekundes aiz uzvarētāja. Dobelnieks ieguva arī piecus UCI pasaules ranga punktus. Finišu sasniedza vēl divi mūsu valsts riteņbraucēji. 23. pozīcijā ļoti smagās sacensības noslēdza alūksnietis Andris Vosekalns (+00:01:57). Jāizceļ “Rīga” komandas riteņbraucēja Kristera Ansona veikums. Pirmo gadu aizvadot pieaugušo konkurencē, trenera Toma Flakša audzēknis ieņēma 44. vietu vairāk nekā 150 dalībnieku lielajā konkurencē (+00:00:24). Talsu novada sportists izcēlās ar aktīvu sniegumu distances laikā. Pārējie mūsu sportisti finišu nesasniedza.

sponsors Rīga Dolcini DTG Giant