Find us Twitter Facebook page

Bogdanovičs izcīna otro vietu “Baltic Chain tour” 4. posmā un kopvērtējumā

27-08-2017, 18:25

Latvijas komandas “Rietumu banka – Rīga” šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs svētdien Somijas galvaspilsētā Helsinkos izcīnīja otro vietu “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena ceturtajā posmā un arī sacensību kopvērtējumā. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Norvēģijas Hermans Dāls, kurš triumfēja arī noslēdzošajā posmā. Foto: Tomas Gaubys. 

Spraiga situācija bija vērojama cīņā par kopvērtējuma uzvaru pirms noslēdzošā “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) posma. Līdera dzelteno krekliņu pēc Igaunijas etapa bija ieguvis norvēģu kontinentālās komandas “Sparebanken” pārstāvis Hermans Dāls, kamēr divas sekundes viņam zaudēja “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Māris Bogdanovičs un “Israel Cycling academy” vienības pārstāvis Bendžamins Perijs.

Noslēdzošajā posmā, kas veda pa Helsinkiem un to apkaimes ceļiem, dalībniekus sagaidīja 154 kilometru gara distance bez nopietniem kāpumiem. Drīz pēc tehniskā starta notika arī atrāviens, kurā no Latvijas komandu braucējiem iesaistījās “Rietumu banka – Rīga” sportisti – Andris Vosekalns un Deins Kaņepējs. Ar viņiem kopā bija arī Igaunijas čempions Gerts Joeārs un soms Joni Kanerva, kurš atrāvienā  iesaistījās otro dienu pēc kārtas.

Starpfinišos lielisku sniegumu demonstrēja Vosekalns, kuram palīdzēja Kaņepējs. Alūksnietis guva uzvaras, tiekot pie vērtīgām bonusa sekundēm un droši saglabājot aktīvākā braucēja zaļo kreklu. Visnotaļ spēcīgais atrāviena sastāvs bija gatavs cīnīties līdz galam, tomēr to neļāva paveikt peletonu kontrolējošās  “Sparebanken” un “Israel Cycling academy” komandas, kas spēja atstarpi sadeldēt. Līdz finišam visi bēgļi tika panākti. Varēja prognozēt, ka uzvarētāja liktenis noskaidrosies grupas finiša spurtā, kas arī apstiprinājās.

Aizraujošā cīņā uzvaru posmā kopvērtējuma izcīnīja “Sparebanken” komandas norvēģu sportists Hermans Dāls. Viņa laiks trasē bija 3 stundas 30 minūtes un 13 sekundes. Nieka tiesu viņam zaudēja un otro vietu izcīnīja Māris Bogdanovičs, kura labā strādāja visa “Rietumu banka – Rīga” komanda. Trešais posmā palika lietuvietis Lukas Talačka.

No pārējiem Latvijas sportistiem 16. vietu guva Krists Neilands (“Israel Cycling academy”). 19. bija Armands Bēcis, 23. Andris Vosekalns (abi “Rieutmu banka – Rīga”), 24. Ēriks Toms Gavars (Latvijas Nacionālā komanda), 27. Viesturs Lukševics (“Rietumu banka – Rīga”), 29. Klāvs Rubenis, 42. Mārcis Kalniņš (visi +00:00:00), 50. Kaspars Serģis (abi Latvijas Nacionālā komanda), bet 51. sevi aktīvi komandas interesēs apliecinājušais Deins Kaņepējs (“Rietumu banka – Rīga”). Deina komandas biedrs Pēters Prūss bija 36.

Kopvērtējumā Dāla pārsvars pār otrajā vietā esošo latvieti Māri Bogdanoviču sasniedza sešas sekundes. Trešo vietu ieguva Bendžamins Perijs (+00:00:12). Pateicoties lieliskam snieguma pēdējā posmā, uz ceturto vietu pakāpās Andris Vosekalns (+00:00:21), astotais bija Krists Neilands (+00:00:30), 11. Pēters Prūss (+00:00:39), 12. Ēriks Toms Gavars (+00:00:43), 16. Klāvs Rubenis (+00:01:54), 18. Armands Bēcis (+00:02:23), 20. Deins Kaņepējs (+00:04:08), 34. Mārcis Kalniņš (+00:08:14), 37. Kaspars Serģis (+00:08:37), 43. Viesturs Lukševics (+00:09:07).

 

 

 

 

 

 

 

sponsors Rīga Dolcini DTG Giant